Vefk yaptıranların yorumları

Vefk, tesirli dua anlamına gelir. Vefk işlemini, sadece bu ilimde derinleşmiş medyumlar yapabilir. Ayrıca bu duaların gerçekten etkili olabilmesi için, duaya aracı olan, yani vefki yapan hocanın nefesinin kuvvetli, imanının ve inancının sağlam, Allah dostu biri olması gerekir.

Vefk binlerce yıllık bir ilimdir ve çağlar boyunca insanlar vefk ilminden faydalanmışlardır. Her vefk belirli bir amaca hizmet etmek için özel yazılır. Bir kişinin ya da bir olayın vefki, başka kişilerde ve olaylarda tesir etmez. Kurallarına özel yazılan vefkin kenarında, o konuda görevli melaikelerin isimleri bulunur. Bu melaikeler, vefki yazan alim hocanın duası sonucu Allah’ın izni ile o işi yapmak için görevlendirilirler.

Vefkin üçlü vefk, dörtlü vefk, toprak vefki, ateş vefki, su vefki, hava vefki, güneş vefki, ay vefki gibi çeşitleri bulunur. Yukarıda anlattığımız gibi vefki yapan medyumun mutlaka işinin ehli olması gerekir, Yüce Allah’ın sevdiği, yetenekler bahşettiği, dualarını kabul ettiği bir kişi olması gerekir ki, Allah’ın izni ve emri ile dilek yerine gelebilsin.

Bir konuda ve bir kişiye özel yazılan vefk, başka bir olayda ve başka bir kişide işe yaramaz. Çünkü vefk, özel olarak belli bir amaca yönelik hazırlanır. Bu yüzden işinin ehli, ebced ve vefk ilimlerinde derinleşmiş, eski yazı bilen alim bir hocanın ellerinden hazırlanması gerekir. Bu gibi gerçek medyumlarla çalışanların yaptırdıkları vefkler, kısa bir bekleme süresinin ardından tesirini göstermeye başlar. Ancak dolandırıcı ve sahtekar medyumlarla çalışanlar, özel yazılmış vefkler yerine, başka zamanda başka bir kişi için yazılan vefklerin fotokopisiyle karşılaşırlar. Doğal olarak bu vefkler işe yaramaz.

Daha önce vefk çalışması yaptırmış insanların yorumları ve tavsiyeleri için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçilerimizden gelen tüm medyum yorumları ve şikayetleri için buraya tıklayın.

  1. 2 yorum yapılmış. Siz de yorum yazmak için sayfanın altına inebilirsiniz.

  2. By yunus on Oca 10, 2017 | Cevapla

    arkadaşlar medyum derviş hoca denilen şarlatana sakın güvenmeyin dolandırıcının ta kendisidir arkadaşlar bu sahtekara aman dikkat,

  3. By melih on Mar 8, 2017 | Cevapla

    medyum derviş denilen sahıs dolandırıcıdır ilk 10 günlük okuma yapcam diyi 600 tl aldı sonra o var bu var diıyıp yıne aldı 20 günden fazla sure konuştum sözde işlemler yapmış hep oyaladı 1 günlük işlemi uzatttıda oyaladı durdu ortada tek bişi yok . cok güzel ınsanı kandırıyor . güzel sözlü basta sürekli yazıyo sonra 2 güne bir yazan sahıs uzak durun yoksa pişman olan siz olursunuz.

Yorum yapın!

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.